Trenéra nepotřebuji!

Denně vidím v posilovně cvičit hodně lidi, převážně žen, v marné snaze shodit nějaké to kilo. Věří, že když stráví hodinu na běžícím pásu a hodinu na strojích, tak zákonitě zhubnou. Jsou přesvědčení o tom, že takhle to stačí a že všechno dělají správně.

Nejsou si vědomí svých chyb a stále usilují o menší obvod v pase, však zbytečně.

Proč se neobrátí na trenéra pro radu a pomoc?

Protože jsou přesvědčení, že trenéra nepotřebují a vymlouvají se na různé příčiny, aby nemuseli přiznat, že opak je pravdou a odbornou pomoc skutečně potřebují .

Tady je několik příčin, proč si lidé myslí, že se bez trenéra obejdou. Pokud jsou vám tyhle příčiny známé, zkuste se zamyslet, jestli není lepší rovnou kontaktovat trenéra než hledat výmluvy.

Myslíte si, že nic složitého na tom není, že to zvládnete sami, že si nějaké informace o cvičení najdete na internetu a je to.

Ano, najdete spoustu informací na internetu, ale stejně si nebudete jistí, jestli jsou pro vás vhodné. Pro každého platí něco jiného a co platí právě pro vás se dozvíte jen od odborníka.

Už jste zkoušeli cvičit s trenérem a stejně to nepomohlo. 

Je možné, že to bylo chybou trenéra, ale jak víte, že to tak opravdu bylo? Víte to na 100%? Nebylo to třeba proto, že jste nedodržovali doporučení trenéra a nenaslouchali jeho radám?

Mate pocit, že to stejně nezvládnete, tak to nemá cenu ani zkoušet. 

Je to jednoduché a pohodlné rozhodnutí. Abyste změnili sami sebe a měli to, co chcete, je nutné něco začít dělat. Když nic neuděláte, nebudete nic mít.

Nevěříte, že cvičení s trenérem bude mít výsledky.

Pokud to nezkusíte nikdy se to nedozvíte.

Říkáte si, že nemáte čas chodit na tréninky pravidelně.

Je to pouhá výmluva. Vždy si uděláte čas na to, co doopravdy udělat chcete. Je to jen o tom, jak máte nastavené priority a jestli vám na vašem zdraví a vzhledu skutečně záleží.

Chcete začít hubnout, ale vaši blízcí vás nepodporují ne-li odrazují.

Podpora blízkých je důležitá, ale hlavní je to, jak to máte nastavené vy. Jestli jste se rozhodli a vydali se na cestu zdraví a pozitivních změn, nenechte se odradit. Určitě najdete psychickou podporu u trenéra a vaše okolí svůj názor časem změní, když uvidí výsledky vaší snahy.

Nemáte na trenéra peníze.

Zkuste se zamyslet, jestli náhodou nevyhazujete peníze, když cvičíte špatně, bez systému a správného postupu, bez trvalých výsledků a to delší dobu? Jestli opravdu váš domácí rozpočet neunese srozumitelnou částku za konzultaci, na které se dozvíte co máte dělat a za trénink s ukázkou správného provedení cviků? Ty peníze přece investujete do sebe!

Nechcete, aby někdo věděl, že cvičíte s trenérem, jako důkaz že jste neschopní.

Nemusíte to nikomu říkat, když nechcete, je to vaše věc, ale když to přiznáte posílíte tím svoje sebevědomí a rozumní lidé vaše rozhodnutí určitě ocení a podpoří.

Myslíte si, že vám pomůže kamarádka, ona přece ví jak cvičit a budete to mít navíc zadarmo.

Ano, budete to mít zadarmo, ale co? Jak víte, že ona sama skutečně umí správně cvičit a ví jak trvale a správně zhubnout? Jednou jsem musela zasáhnout do „tréninku“ jedné takové dvojici, kdy kamarádka -„trenérka“ špatně nastavila zaváží na stroji pro svoji kamarádku -„klientku“ a málem došlo k úrazu. Přečtěte si taky tento článek

Říkáte si, budu cvičit doma, koupím si nějaké tréninkové CD, orbitrek, běžící pas, činky apod.

Fajn. Víte, které CD je vhodné právě pro vás, váš věk, zdravotní stav, fyzičku, kondičku? Vydržíte cvičit doma pravidelně? Dokopete se pokaždé ke cvičení? Nebude snad za měsíc orbitrek věšákem na prádlo nebo nebude přestěhován na pudu či do sklepu? Když nevíte co dělat, proč a jak, výsledků se nejspíš nedočkáte a budete zklamaní.

Budete chodit na zumbu, aerobik, začnete běhat, chodit na procházky a jíst převážně zeleninu.

Jen tenhle druh cvičení vám zhubnout nepomůže. Navíc lidé s nadváhou by běhat vůbec neměli. Bez posilovacího tréninku se neobejdete, stejně tak bez úpravy jídelníčku.
Více informaci o posilovacím tréninku je zde

Správně kombinovat posilovací a aerobní cvičení, poradit s jídelníčkem a vysvětlit jak máte správně postupovat, abyste měli výsledky, vám může pouze odborník.

Autorka článku: fitness trenér Irina Pachomova

Pokud si nevíte rady, obraťte se na mě, ráda vám pomohu. Vyberte si z konzultací, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Přečtěte si i další články z rubriky Cvičení

Služby, které by vás mohly zajímat

Chci tvarovat postavu

Posilovací trénink

Pro formování ženské postavy je posilovací trénink nejlepší. Žádný jiný sport nebo aktivita nedokážou tak účinně spalovat tuk, zpevňovat a tvarovat postavu.

Číst více

Chci komplexní nabídku

Komplexní nabídka trenérských služeb na měsíc

Naučíte se správné provedení cviků. Zažijete tréninky na vlastní kůži. Dozvíte se o tom, jaký má být váš jídelníček. Pochopíte, jak má vypadat právě váš trénink.

Číst více