Správná motivace k hubnutí

Přemýšleli jste někdy, jak se motivovat k hubnutí a zvolili jste jako motivaci „magický“ datum 1. ledna? Nebo blížící se dovolenou, svatbu, ples a další podobnou událost?

Otázkou je, zda taková motivace bude fungovat a jak dlouho vydrží.

Správná motivace je velmi důležitá

Rozhodnutí, na základě kterého začnete hubnout jen proto, abyste se vešli do plesových šatů nebo protože na kalendáři je prvního ledna nebo kvůli někomu, něčemu, většinou úspěšně nedopadne. I kdyby ano, po čase se vám shozená kila stejně vrátí zpět.

Jak začít?

Nejdřív se zamyslete, zda jste opravdu rozhodnuti trvale změnit svůj životní styl. Uvědomte si, proč vlastně chcete zhubnout a zda je teď ta správná doba.

Jak to obvykle dopadne s „magickými“ daty

Velmi silným „magickým“ signálem pro začátek hubnutí je Nový rok. S přijetím předsevzetí chcete být ve své snaze zhubnout perfektní, začnete na sebe klást velké nároky a nenecháte si žádný prostor pro chyby a pomalý posun.

Ze začátku je to snadné. Nedělá vám vůbec problém nejíst sladké, protože jste už přejedení cukrovím, a máte z toho dobrý pocit. Po několika dnech začnete přemýšlet, proč zrovna vy si nemůžete dát něco sladkého a později na sebe budete naštvaní, že jste si dali tak nerozumný cíl.

Při nějaké příležitosti, jako třeba oslava narozenin, když vás všichni budou pobízet, abyste si dali aspoň jeden bonbon: „Jen si dej, vždyť se nic hrozného nestane!“ Ano, nestane, a vy si dáte. Jenže pak přijdete domů a v záchvatu sebelítosti, že jste porušili svoje rozhodnutí, sníte všechno sladké, které ještě doma zbylo, a řeknete si, že začnete znovu asi na jaře.

Vyžadovali jste po sobě stoprocentní úspěch a to je nereálné.

Jak se správně motivovat?

Abyste byli na nejlepší cestě k úspěchu, dejte si jako cíl zvýšení fyzické kondice a trvalou úpravu svého jídelníčku a přitom jen tak mimochodem shodit nějaké to kilo.

Budete-li k tomu přistupovat takhle, nestanete se otrokem toho, co by vám mělo přinášet potěšení a úlevu – jídlo.

Vaše myšlenky o tom, jakou máte postavu, už vás nebudou vyčerpávat a odsávat vaší životní energii.

Váhu vašeho těla nebudete spojovat s hodnotou vaší osobnosti.

Snadněji se pustíte do aktivit, které jste před tím nevykonávali kvůli špatnému pocitu ze sebe sama.

Postupně změníte své návyky, zvýší se vám celková kvalita života a to je skvělý předpoklad, že vám nový životní styl začne být vlastní.

Autorka článku: fitness trenér Irina Pachomova

Pokud si nevíte rady, obraťte se na mě, ráda vám pomohu. Vyberte si z konzultací, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Přečtěte si i další články z rubriky Psychika

Služby, které by vás mohly zajímat

Potřebuji poradit

Osobní konzultace

Osobní konzultace v oblasti cvičení, stravování a psychiky. Poradím vám, co a jak byste mohli změnit, abyste dosáhli výsledků, které chcete.

Číst více

Potřebuji poradit

Písemná konzultace

Odborná rada. Podrobné řešení vašeho problému. Doporučení. Možnost pokládat další otázky. Obecné rady jako bonus. Odpověď do 3 dnů.

Číst více