Balanční trénink (Core)

Co je balanční trénink?

Balanční trénink je moderní tréninková metoda celého těla na nestabilní ploše.

K čemu je to dobré?

Balanční trénink pozitivně ovlivní rozvoj rovnováhy, zlepší vaši koordinační a silové schopnosti, posílí a zpevní celé tělo. Posilování tělesného jádra stabilizuje především páteř, pánev a celkově správné držení těla.

Svaly hlubokého stabilizačního systému (HSS) jsou základem všech pohybů ostatních svalových řetězců těla a mají celou řadu praktických funkcí, jako např. schopnost stát vzpřímeně, kontrolovat veškeré pohyby, chránit páteř a vnitřní orgány, umožňují pohybovému aparátu fungovat bez bolesti.

Při pravidelném a správném cvičení dojde k odstranění svalových dysbalancí, bolesti zad, správnému držení těla, posílení svalů pánevního dna a také ke zvýšení fyzické kondici. Provedení cviků v nestabilních polohách zvýší vaši stabilitu, posílí svaly, které při běžném cvičení do činnosti nezapojíte. Trénink taky pomáhá preventivně předcházet možným zraněním při jiných sportech.

Každá poloha či pohyb svým způsobem je nestabilní. Vybalancovat a udržet jakoukoli nestabilní polohu vám umožní koordinované zapojení jednotlivých svalů. Zmenšením plochy opory a ztížením stavu balancování se dá tuto činnost ještě více zintenzivnit.

Pro koho je vhodný?

Balanční trénink je vhodný pro každého a také i jako cvičení po rehabilitaci.

Jak to bude probíhat?

Cviky se budou provádět s váhou vlastního těla a balančními i jinými pomůckami.

Každému klientovi přistupuji individuálně dle jeho věku, fyzických možností a zkušeností se sportem.

Tréninky se tedy budou lišit úrovní obtížnosti a intenzity, aby každý člověk byl schopen trénink zvládnout, postupně se zlepšovat a časem dosáhnout i té nejnáročnější sestavy tréninku.

Přijďte si vyzkoušet, co zvládnete Vy! :o)

Související články: Hluboký stabilizační systém, Střed těla je základem

Cena: 690 Kč

Máte zájem o tuto službu? Zavolejte mi nebo zanechte zprávu!

Svěřte se do rukou zkušeného trenéra, vytvarujte a posilte svoje tělo a sebevědomí ještě dnes!

+420 704 772 027

Fitness trenér Brno

Kdo se o vás postará?

JMENUJI SE IRINA A JSEM OSOBNÍ TRÉNERKOU FITNESS

Sama jsem začala cvičit poměrně pozdě (40 let), ale teď vím, že nikdy není pozdě. Cvičím už 18 let a doufám, že budu ještě dlouho.
Fitness není jen moje práce, ale i velká láska. Trénování mě naplňuje a baví, ráda sleduji proměnu u mých klientů, fandím jim, podporuji a mám velkou radost, když se ve cvičení posouvají dál a dál. Jsem zkušený sportovní kouč, kterému nechybí empatie, srdečnost a intuice.

Na trénincích s klientkami využívám své znalosti a zkušenosti, které jsem získala na odborných kurzech a během několikaleté praxe.

Přečtěte si o mně více

Máte zájem o tuto službu?

Zanechte mi váš kontakt a já se vám ráda ozvu :-)