Nárůst hmotnosti

Pavla Semeráková

Dobrý den,
smím mít na Vás dotaz ohledně navýšení váhy? Je mi 35let, výška 163cm a momentální váha 53kg. Cca 2,5 roku se věnuji téměř pravidelnému cvičení, ze začátku s vlastní vahou, přes léto workout, nyní přes zimu kruhové tréninky,pohybovky, cvičení s kettlebell – to vše min, 2x týdně aktivně a většinou i doma přes týden. Na co se chci optat… za posledních 14 dní mi stoupla váha o necelá 3kg a cítím se „jak vorvaň“ Přijde mi, že mi povolilo svalstvo snad všude. Co se týká stravy, jím pravidelně min. 5x denně a zdravě. Snídaně jsou různé kaše s ovocem, nebo omeleta se zeleninou, svačina žitný chléb s něčím, ovoce.. oběd většinou vegetarianský dle chutí, odpoledne ovoce, vločky,oříšky – dle momentální chuti a večeře jsou polévky, zeleninový salát… zase dle možností. Piji kávu 3x denně, vodu min. 2l, bylinkové čaje.
Momentálně se chystám na zkoušky. Zajímal by mě Váš názor proč mi takto mohla stoupnout váha. Zda-li budu muset zapojit jiný trénink, více zabrat, více pohybu.. nebo je to špatně rozloženou stravou případně možným stresem nebo dokonce věkem?
Předem Vám děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

Zpět na seznam dotazů


Komentáře

  1. Irina Pachomova napsal:

    Dobrý den, těch důvodů může být více: spánek, stress, nemoci, deprese, psychické problémy.. Z toho, co jste popsala, myslím že to může být stresem ze zkoušek. Pokud jste před tím nikdy nezaregistrovala prudkou změnu na váze, neměnila jste tréninky ani stravu, zkuste popřemýšlet, kdy a co se u vás v životě změnilo, možná takhle najdete odpověď. Jinak bych doporučila návštěvu doktora, pokud by se váha i nadále zvyšovala. Co se týká stravy, měla byste přidat bílkoviny zejména na oběd a večeři.