Nabrání svalové hmoty

Radka Vaníčková

Dobrý den, je mi 18 let, vážím 51 kg a měřím 170 cm. Nedaří se mi přibrat jak stravou tak ani cvičením, důvodem je rychlý metabolismus a já prostě nevím jak přibrat :D Mohla bych poprosit o radu ohledně cviků v oblasti břicha, zad, nohou, rukou a hýždí? a také radu ohledně stravování? Byla bych vám opravdu moc vděčná :)
Předem Děkuji.

Zpět na seznam dotazů


Komentáře

  1. Irina Pachomova napsal:

    Dobrý den, ano, nabírání svalové hmoty je mnohem větší dřina než shazování tuku. Nejlepší bude, když se obrátíte na zkušené odborníky ve stravě a cvičení, budete mít sestavený jídelníček a tréninkový plán na míru. Pokud chcete nabrat svaly, musíte je dostatečně zatěžovat, kvalitně živit a dopřát dostatek času na regeneraci. Denní příjem energie by měl být rovnoměrný a rozdělený do více porcí (5-6) a navýšen asi o 20%: kvalitní bílkoviny, škroby, zdravé kvalitní tuky, ovoce, zelenina a vitaminy.
    Při cvičení byste měla zvedat vetší váhy, avšak se nepřetěžovat, dělat menší počet opakování (8-10), zařadit do tréninku komplexní cviky. Cvičte max. 3x týdně cca 60 min včetně rozehřátí a protahování.
    Abych vám poradila s konkrétními cviky, na které se ptáte, musela bych vědět, na jaké úrovni pokročilosti jste. Vzhledem k vašemu věku nejspíš nebudete moc zkušená, proto vám doporučuji začít cvičit s trenérem. Vyvarujete se takhle chybám a hlavně si neublížíte.