Jím a přesto hubnu, prosím o radu

I. M.

Dobrý den, paní Pachomova.
Moc bych potřebovala poradit. Za poslední týden, kdy mi začaly zkoušky, rapidně hubnu. To se mi o zkouškovém stává každý rok, v takovou dobu většinou nemívám chuť k jídlu, jenže letos to je všechno jinak. Jím normálně, dokonce mám větší apetit než jindy a přesto hubnu (vidím to při pohledu do zrcadla i na váze, která se dostala na mé životní minimum, které se mi zdá alarmující). Nejhorší, že kromě tuku jsem přišla i o část svalové hmoty, nechápu ale, jak je možné ztratit tolik svalové hmoty během pouhého týdne bez cvičení (pamatuju na pár případů, kdy jsem minimálně týden necvičila, týden je ale krátká doba a nikdy to nemělo takové následky). Nevím, jak to zastavit a jsem z toho nešťastná, protože jsem si chtěla váhu udržet a ne zhubnout ještě víc. Ten poslední týden jsem ani neběhala, ani nešla do fitka (což normálně dělám) za prvé proto, že jsem se učila na zkoušky, za druhé ze strachu, abych tak nezvýšila svůj energetický výdej, protože se teď „bojím pohnout“ z obav, že při větším energetickém výdeji pohubnu ještě víc.
Cítím, že jsem se dostala do začarovaného kruhu. Moc se chci vrátit na svou normální váhu. Jíst a přesto hubnout mi nepřijde normální, ale nevím, jak to zastavit.

Zpět na seznam dotazů


Komentáře

  1. Irina Pachomova napsal:

    Dobrý den, když se vám toto stává každý rok ve zkouškovém období, je možné, že problém souvisí s psychikou. Každý rok v tomto období jste nejspíše ve stresu, nemáte chuť k jídlu a hubnete. V podvědomí/v mozku se táto informace uložila a teď, když prožíváte stejné stresové období, tělo reaguje stejně bez ohledu na to, že jíte, respektive mozek nařizuje tělu, jak se má zachovat. Zkuste počkat až budete mít zkoušky za sebou, jestli se to nezmění. Pokud by se to nezměnilo, obraťte se na doktora. Držím palce!