Jak začít?

Magda Hrabcová

Dobrý den, je mi 16 let a rozhodla jsem se něco dělat se svým tělem. Chodim na sportovní, teda spíše policejní školu, ale od každého jen slyším, že vypadám jak tyčka, papír atd…Chtěla bych vypadat jako člověk, ale nějak to nejde. Rodiče na tom nejsou o moc líp…Chci se zeptat jak začít… Nechci do toho vkládat ale moc peněz, přece jen mi je 16 a nemám takové zdroje. Jak mám začít? Jak mám posilovat? A co strava? Děkuji za jakoukoliv odpověď a přeji příjemný zbytek dne.

Zpět na seznam dotazů


Komentáře

  1. Irina Pachomova napsal:

    Dobrý den, jestli jsem správně pochopila potřebujete nabrat svalovou hmotu. Dle vašeho popisu jste nejspíš hubenější, z čehož následuje, že se musíte obrnit velkou dávkou trpělivosti, začít správně a víc jíst a cvičit. Jelikož to máte geneticky dané, neočekávejte razantní výsledky.

    Měla byste mít vypracovaný jídelníček, nejlíp na míru a začít pravidelně cvičit, nejlíp v posilovně. Také by bylo dobré, kdybyste začala cvičit pod dohledem trenéra a cvičebního plánu dle vašeho somatotypu (ektomorf).

    Pokud do toho nechcete/nemáte možnost vkládat moc peněz, můžete zkusit cvičit doma aspoň 3x týdně, s nižší intenzitou, komplexní cviky se zátěží. Ve stravě přidat více sacharidů a bílkovin. Dle mého názoru to ale bez odborného dohledu a rady sama nezvládnete.