Nejíst po 18. hodině a hubnout?

Lidé mají často svá vlastní přesvědčení a představy, které si sami vymysleli a věří, že jsou pravdivé. Některé z těchto přesvědčení mohou být založeny na chybných informacích nebo mohou být založeny na zastaralých vědeckých studiích.

Příkladem takového přesvědčení může být například tvrzení, že po 18. hodině nemůžete jíst, protože to způsobuje přibírání na váze. Toto tvrzení nemá vědecké opodstatnění a není podloženo žádnými relevantními výzkumy. Mnoho výzkumů ukázalo, že to, kdy jíte, není tak důležité jako to, co jíte a kolik jíte.

Je důležité, abychom byli kritičtí vůči takovým přesvědčením a nevěřili všemu, co slyšíme od ostatních. Měli bychom se snažit získat informace ze spolehlivých zdrojů a podporovat své přesvědčení vědeckými důkazy, aby se nám nepodařilo podléhat nesprávným představám.

Existuje mnoho lidí, kteří nejedí po 18 hodině v domnění, že to pomůže zhubnout. Nicméně, sama skutečnost, že přestanete jíst v určité hodině, neznamená, že automaticky zhubnete.

Hubnutí závisí na mnoha faktorech, včetně toho, kolik jíte, co jíte, jak často jíte a kolik cvičíte. Pokud jíte více kalorií, než vaše tělo spálí, budete přibírat na váze, bez ohledu na to, kdy jíte.

Je důležité mít na paměti, že vynechání jídla po 18. hodině není nutně nezbytné pro hubnutí. Klíčem k úspěšnému hubnutí je udržet si kalorický deficit, což znamená, že spálíte více kalorií, než přijmete jídlem. To lze dosáhnout různými způsoby, jako je snížení celkového příjmu kalorií, zvýšení fyzické aktivity nebo kombinace obou.

Je také důležité vzít v úvahu své individuální potřeby a zdravotní stav. Pro některé lidi může být vynechání jídla po 18. hodině obtížné nebo dokonce nezdravé. Například lidé s některými zdravotními problémy, jako jsou diabetici, mohou potřebovat jíst pravidelně, aby udrželi svůj krevní cukr stabilní.

Pokud se rozhodnete nejíst po 18. hodině, měli byste zajistit, že budete dostatečně hydratovaní a že vaše poslední jídlo před tímto časem bude vyvážené a poskytne tělu potřebné živiny. Důležité je také poslouchat své tělo a přestat vynechávat jídlo, pokud se cítíte unavení, podráždění nebo neustále hladoví.

Celkově lze říci, že omezení času jídla může mít určité výhody pro hubnutí, ale neexistuje žádný jednotný názor na to, zda to skutečně pomáhá zhubnout a zda to platí pro každého. Je důležité brát v úvahu celkovou rovnováhu mezi příjmem a výdejem kalorií a upravit své stravovací návyky tak, aby podporovaly zdravé hubnutí a udržování váhy.

Související článek: Chci hubnout, ne přibírat

Autorka článku: fitness trenér Irina Pachomova

Pokud si nevíte rady, obraťte se na mě, ráda vám pomohu. Vyberte si z konzultací, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Přečtěte si i další články z rubriky Strava

Služby, které by vás mohly zajímat

Chci komplexní nabídku

Komplexní nabídka trenérských služeb na měsíc

Naučíte se správné provedení cviků. Zažijete tréninky na vlastní kůži. Dozvíte se o tom, jaký má být váš jídelníček. Pochopíte, jak má vypadat právě váš trénink.

Číst více

Chci ukázat cviky

Jak cvičit – školení

Pokud nevíte přesně, jak se cvik správně provádí využijte tuto službu. Ráda vám cviky ukážu a vše vysvětlím. Správná technika je důležitá.

Číst více