Irina Pachomova na facebooku

Bojím se svalů!

Milé dámy, naprosto vás chápu. Když vidíte v posilovně muže, jejich velké svaly a mohutné postavy anebo vyrýsovanou závodnici na soutěžním pódiu, jistě nemáte k panice daleko a říkáte si: „Takto přeci nikdy vypadat nechci!“

Ve skutečnosti se vaše obavy nikdy nesplní. Závodnice mají často dlouhé a těžké tréninky, kde zvedají opravdu těžké váhy a jejich příprava na soutěž je velmi náročná. Je to zkrátka něco jako sport na plný úvazek.

Nemusíte se obávat. Ženy neprodukují takové množství testosteronu jako muži, z čehož vyplývá, že ani nemůžou mít tak velké svaly jako muže. Ty ženy (kulturistky), které je přece jen mají, doplňují mužský hormon a jeho deriváty nepřirozenou cestou až na úroveň mužských hodnot, kdy pochopitelně získávají nejen mužské objemy svalů, ale i mužské rysy.

Je možné, že vás ovlivňuje i to, že posilovny a fitcentra jsou často automaticky spojené s kulturistikou a „velkými svaly“. Ale když se tam někdy podíváte, jistě zjistíte, že hlavní klientelou podobných zařízení jsou kondičně sportující obyčejní lidé téměř všech věkových kategorií. Nikomu z nich jen tak svaly neporostou. Stejně jako, když si koupíte například tenisovou raketu a párkrát si zahrajete na kurtu, nestane se z vás slavná tenistka, stejně tak z vás návštěvy posilovny automaticky neudělají kulturistku :o)

Také záleží, jakým stylem v posilovně budete trénovat. Největší nárůst svalové hmoty dosáhnete menším počtem opakování v sérii s větší zátěží. Obecně doporučený trénink pro ženy 15 až 20 opakování v sérii s lehčí až střední zátěží, na velký nárůst svalů nebude stačit.

Vaším cílem je shodit nějaké to kilo, zjistit, že máte volnější kalhoty, že vás už nebolí v kříži, slyšet obdivné poznámky od vašich kolegyň a kamarádek a třeba také to, aby vaší proměny si všimli i muži a náležitě ji ocenili :o)

A věřte mi, že ten báječný pocit, který získáte, bude stát za to. I kdybyste měli jakoukoliv postavu, bude pouze zpevněná, nikdy ne extrémně svalnatá.

Udržujte své postavy pravidelným tréninkem v posilovně. Cvičte s chutí a bez obav!

Autorka článku: Irina Pachomova

Přečtěte si i další články z rubriky Cvičení

Dejte LIKE zdravému tělu!

Přidejte se k nám!

×