Nejvíce neúspěšné metody hubnutí

Zdá se, že při hledání kouzelných prostředků na hubnutí lidstvo vyzkoušelo všechny možnosti: pilulky, bylinky, ájurvédu, akupunkturu atd. A pokud jsou některé možnosti prostě zbytečné, pak jsou některé upřímně škodlivé.

Kouzelný čaj
Čaje, které pomáhají zhubnout, působí močopudně a projímavě. Díky tomu se hmotnost sníží o několik kilogramů, ale rychle se vrátí zpět. Čaj navíc odstraňuje z těla elektrolyty a vodu, která je nezbytná pro normální fungování.

Tablety
Tablety na hubnutí mají jiné mechanismy účinku. Ty, které se dají koupit v každé lékárně bez předpisu, jsou většinou zcela neúčinné. Maximálně dokážou odstranit přebytečnou vodu. Na obalech takových léků je často poznámka: doporučuje se snížit porce, vyloučit sladké, škrobové a mastné, zvýšit fyzickou aktivitu. Za takových podmínek můžete zhubnout sami.

Velmi odlišným typem léků jsou léky na předpis, které snižují chuť k jídlu nebo odstraňují přebytečný tuk z potravy přes konečník. Tyto léky se používají u lidí s nadváhou, pouze pod dohledem lékaře. A ještě jedna nuance – nejedná se o magické pilulky, se kterými můžete jíst tuny a zhubnout. Přípravky vyžadují vyváženou stravu a dodržování kalorického příjmu.

Nízkokalorické diety
Diety pod 1200 kalorií – ubijí vaše tělo. Takové hubnutí bude rychlé (do určitého bodu), ale nebezpečné:

1. Hormonální nerovnováha.
2. Zastavení menstruace.
3. Vypadávání vlasů, zhoršení stavu kůže a zubů.
4. Náhlé hubnutí vede k povadlé kůži a vráskám.
5. Paměť se zhoršuje.
6. Snížený výkon.
7. Tělo zapne režim úspory energie, takže dochází k úplnému nedostatku libida.

Po nějaké době se tělo těmto úsporám přizpůsobí a přestane „rozdávat“ přebytečný tuk.

Proč po dietě tloustnete?

Odpověď je jednoznačná – přísné diety vás nutí vrhnout se na jídlo s trojnásobnou silou. Navíc je téměř nemožné znovu se vzdát svých oblíbených jídel, takže váha je znovu nabírána. Zvláště nebezpečné jsou diety s přísnými omezeními: na 1000 kalorií, proteinové, bez soli, zeleninové, keto  atd.

TOP 5 tipů na hubnutí

1. Rozhodněte se, zda opravdu potřebujete zhubnout. Je možné, že vám vyhovuje vaše postava a touha po redukci hmotnosti je pouze výsledkem veřejného mínění.
2. Stanovte si realistické cíle. Zdravé hubnutí nezahrnuje hubnutí více než 3, maximálně 4 kg za měsíc.
3. Naučte se užívat si proces hubnutí: vařte si lahodná jídla, servírujte krásně, kupte si nové oblečení na sport, hledejte nové recepty na nízkokalorická jídla.
4. Přestaňte se každé ráno vážit a nadávat si za 100 gramů navíc. Vážit se můžete jednou týdně, přičemž kolísání hmotnosti je zejména u žen zcela přirozené (např. před menstruací se tělesná hmotnost přidává kvůli zadržování tekutin ve tkáních).
5. Musíte milovat své tělo bez ohledu na váhu. Proto dopřejte svému tělu krásné spodní prádlo nebo šaty a neodkládejte to na „později“.

Související článek: Chcete zhubnout? Začněte jíst

Autorka článku: fitness trenér Irina Pachomova

Pokud si nevíte rady, obraťte se na mě, ráda vám pomohu. Vyberte si z konzultací, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Přečtěte si i další články z rubriky Psychika

Služby, které by vás mohly zajímat

Chci komplexní nabídku

Komplexní nabídka trenérských služeb na měsíc

Naučíte se správné provedení cviků. Zažijete tréninky na vlastní kůži. Dozvíte se o tom, jaký má být váš jídelníček. Pochopíte, jak má vypadat právě váš trénink.

Číst více

Potřebuji poradit

Osobní konzultace

Osobní konzultace v oblasti cvičení, stravování a psychiky. Poradím vám, co a jak byste mohli změnit, abyste dosáhli výsledků, které chcete.

Číst více